Rulo Çim Nedir ?

Rulo çim üretim alanlarında satıştan en az sekiz ay önce toprak analizi raporu doğrultusunda, organik madde, gübre ve çim bitkisi için gerekli minarellerin ilavesiyle hazırlanan tohum yataklarına; yetişme muhiti isteklerine uygun tohumların ekimi neticesinde gerekli organik ve inorganik besin elementlerinin takviyesi ile yetiştirilen, uygun kök yoğunluğuna ulaştıktan sonra hasat edilerek rulo yada plaka haline getirilmesine rulo çim denir.

Özetle rulo çim üretim çiftliklerinde özel bakıma tabi tutularak tohumdan üretilen yüksek kalitede çimin kalıplanarak, çimlendirilme istenen alanlara yerleştirme metodudur. Hazır çim günümüz peyzajının en önemli parçası olarak kabul görmektedir. İzmir Torbalı’da değişik tekstürlerde çim parklarımız mevcuttur.

Zevkinize ve kullanım amacınıza göre çeşitli varyantlar bulunmaktadır.

En kısa zamanda çim alan tesis etmede kullanılan yöntem rulo çim yöntemidir. Ekme çim yöntemine göre daha kolay çim alan oluşturulur. Bahçe daha sık bir dokuya daha kısa zamanda kavuşur çünkü zaten çim, üretim tesislerinde daha itinalı ve bilinçli bir şekilde üretilir ve adaptasyon sorunu yaşamaz.